اين ن در معرض ابتلا به ديابت نوع 2 هستند

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اين ن در معرض ابتلا به ديابت نوع 2 هستند

محققان در تازه ترين يافته ها خود به ارتباط فرم اندام ن و درصد ابتلا به بيماري ديابت نوع 2 دست يافته اند ،ديابت ني را که به عقيده ي برخي اندام خوش فرم تري دارند بيشتر تهديد مي کند.

به گزارش بهداشت نيوز: مطالعات نشان مي دهد ن کمر باريک با فرم اندام ساعت شني ريسک بالاتري براي ابتلا به ديابت نوع 2 دارند، به ويژه اگر مادران آن ها شکل بدن مشابهي داشته باشند .مطالعه پنج ساله توسط دانشگاه پزشکي ويرجينيا جزئيات بي سابقه اي درباره چربي بدن آشکار کرده است. به گفته ي محققان ني که ژن KLF14را دارند مي توانند در معرض خطر ابتلا به ديابت قرار بگيرند.ديابت ن
اين ژن باعث بزرگ شدن مفصل ران و شکم با توزيع چربي مي شود که کنترل قند خون را تحت تاثير قرار مي دهد ، اين ريسک براي ني که ژن را از مادرشان به ارث مي برند بيشتر است.
اما مطالعه جديد به اين شکل بدن رشک برانگيز که ممکن است يک سمت پايين داشته باشد هشدار مي دهد:باسن بزرگتر اغلب ناشي از ژن است که خطر ديابت نوع 2 را در ن افزايش مي دهد - نه مردان.
ژنKLF14 اثر چشمگيري روي سلول هاي چربي دارد که باعث مي شود آن ها بزرگ تر شوند اما در مفصل ران و شکم کم تر و کنترل قند خون را سخت تر مي کند. اما محققان دانشگاه ويرجينيا پزشکي دريافتند که اين اثر تنها به طور معمول در ني ديده مي شود که اين ژن را از مادران خود (اندامي مشابه) دارند به ارث برده اند.
اگر فرم بدنتان مثل مادرتان اندام ساعت شني است بايد مراقب ديابت باشيد
با وجود اينکه هزاران مطالعه قبلي يافته اند KLF14باعث کاهش خطر ديابت در ن شده است، تيم تحقيق تاکيد مي کند اين مطالعه پنج ساله دقيق تر از قبل است - و راه هاي جديدي براي درمان ارائه مي دهد که مي تواند خطر ابتلا ن را کاهش دهد .با اين حال، سيويلک ، محقق ارشد، اذعان مي کند نتايج در ابتدا او و تيم را گيج کرده بود .
مهم نيست چگونه ژن ها بر بدن تاثير مي گذارند اما اين که چگونه ژن ها بر بخش هاي ويژه اي از بدن تاثير مي گذارند - و نه همه بدن ، وي بيان مي کند واقعا لحظاتي بود که نمي توانستيم نتايج را تفسير کنيم و کاملا گيج شده بوديم ما مجبور بوديم با يک گروه بزرگ دانشمندان از سرتاسر دنيا بياييم و مسائل را حل کنيم. خوب، اين چطور ؟
يکي از نکات جالب اين است اگر به اين ژن در چربي نگاه کنيد ، هيچ ارتباطي با چربي کلي شما و BMI وجود ندارد. ارتباط با توزيع چربي است. براي اين چيزها واقعا زمان گذاشتند تا متوجه شوند
تغيير ژن به طور خاص روي شکم و توزيع چربي ران تاثير مي گذارد.
محققان دريافتند اين عيب در روش سلول هاي چربي به اين معني است بدن ن به احتمال زياد با قند خون داراي مشکلاتي خواهد بود.اين دگرگوني روي ژن هاي ديگر تاثير مي گذارد و باعث مي شود که تاثير داشته cascadeباشد که محققان هنوز به طور کامل طرح نکرده اند.
تحقيقات جديد در مورد ارتباط ديابت نوع دو در ن با ژنتيک
دکتر توضيح داد:اگر نسخه اين ژن را از مادرتان به ارث ببريد، پس شما در معرض خطر بالاتري براي ديابت نوع 2 قرار داريد.اگر زن هستيد، پس 28 درصد از ريسک بالاتري نسبت به مرداني که ژن را از پدرش به ارث برده است برخورداريد . به دلايلي که هنوز درک نمي کنيم، اين ژن بيشتر فعال است و ريسک را در ن نسبت به مردان افزايش مي دهد.
يافته ها نشان مي دهد پزشکان روزي ممکن است تغيير ژني با داروها را مورد هدف قرار دهند تا ريسک ابتلا به ديابت را کاهش دهند .
" محققان بيان مي کنند :KLF14 يکي از قوي ترين عوامل ژنتيکي شناخته شده براي ديابت نوع 2 در ن است.حالا که مي دانيم کجا در بدن و چه ژني نقش بازي مي کند، مي توانيم شروع کنيم به … يک استراتژي بالقوه براي اصلاح ريسک ابتلا به ديابت.


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها